open open

O WYDARZENIU

Celem przedsięwzięcia jest integracja młodego środowiska architektonicznego w Polsce oraz spojrzenie na problemy młodych architektów i architektek. Pomysł organizowania raz na pięć lat konfrontacji dla architektów przed czterdziestką pojawił się w 2003 roku. Z taką inicjatywą wyszedł Piotr Marciniak z Poznania, zwracając uwagę, że projektanci z różnych miast często w ogóle nie znają się między sobą i gdyby redakcja zorganizowała takie ogólnopolskie spotkanie, chętnie wziąłby w nim udział. Podjęliśmy to wyzwanie i jak dotąd przeprowadziliśmy cztery edycje konfrontacji.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Razem: razem dla architektury, środowiska, razem dla społeczeństwa, a rozmawiać będziemy m.in. o współpracy, zarówno na poziomie organizacji zawodowych, jak i kontaktów z przedstawicielami innych dyscyplin czy branż, podejmiemy temat sztucznej inteligencji w architekturze, problemów i wyzwań związanych z prowadzeniem własnej działalności projektowej, a także szeroko rozumianej popularyzacji architektury i wpływu biologii na projektowanie.

Do udziału w spotkaniu mogą zgłaszać się dyplomowani absolwenci i absolwentki kierunków architektonicznych, ale też innych, jeśli w swojej pracy zawodowo zajmują się architekturą.

Zapraszamy osoby, które nie ukończyły 40 roku życia.

Partner główny
Strategic partner
Partnerzy
Partners

AKTUALNOŚCI

Fotorelacja z pierwszego dnia konfrontacji Młodzi do Łodzi 2023
Fotorelacja z pierwszego dnia konfrontacji Młodzi do Łodzi 2023

Za nami piąte ogólnopolskie konfrontacje architektoniczne Młodzi do Łodzi 2023. Dwa dni merytorycznych dyskusji na najbardziej emocjonujące tematy, dwa dni warsztatów, kuluarowych rozmów i spotkań.

Program konfrontacji Młodzi do Łodzi 2023
Program konfrontacji Młodzi do Łodzi 2023

Publikujemy szczegółowy program tegorocznych konfrontacji architektonicznych Młodzi do Łodzi 2023. Spotkanie odbędzie się w dnaich 26-27 maja na terenie Fabryki Sztuki.

O czym będziemy rozmawiać podczas Młodych do Łodzi 2023
O czym będziemy rozmawiać podczas Młodych do Łodzi 2023

Czy architekci są odpowiednio wynagradzani? Czy pracoholizm to ich choroba zawodowa? W jaki sposób opowiadać o architekturze? I czy możliwe jest budowanie mostów między architektonicznymi instytucjami, stowarzyszeniami i jednostkami naukowymi? Publikujemy opisy siedmiu paneli dyskusyjnych.

Zapraszamy na warsztaty „Przestrzeń Przyszłości z Dyson Airblade” [liczba miejsc ograniczona]
Zapraszamy na warsztaty „Przestrzeń Przyszłości z Dyson Airblade” [liczba miejsc ograniczona]

27 maja podczas konfrontacji Młodzi do Łodzi odbędą się warsztaty „Przestrzeń Przyszłości z Dyson Airblade”. Dla autorów najlepszych prac wykonanych podczas zajęć organizatorzy przewidzieli bardzo atrakcyjne nagrody.

Podsumowanie edycji z 2018 roku
Podsumowanie edycji z 2018 roku

Pięć lat to w architektonicznej rzeczywistości okres szczególnie długi. Nie tylko dlatego, że pojawiają się zupełnie nowe trendy i zjawiska, ale też z uwagi na fakt, że uczelniane mury opuszcza kolejne pokolenie architektów, zwykle negujące zastany porządek i obowiązujące reguły gry.

Kreatywność i design w kontekście zrównoważonego rozwoju
Kreatywność i design w kontekście zrównoważonego rozwoju

Kreatywność to postawa, ale także proces, którego efektem jest powstawanie nowych idei i rozwiązań pod każdym kątem wyjątkowych. Kreatywne myślenie, które nieodzownie łączy się z odwagą do przekraczania granic i zmiany nawyków, ale również z wytrwałością, stoi u podstaw każdego wynalazku i każdej innowacji.

Fasady ekskluzywne. Heron Live Hotel***** nad Jeziorem Rożnowskim
Fasady ekskluzywne. Heron Live Hotel***** nad Jeziorem Rożnowskim

Wkomponowana w okoliczny krajobraz bryła Heron Live Hotel oddaje pierwszeństwo naturze. Obszerne przeszklenia integrują wnętrza z atrakcyjnym otoczeniem, zachęcając do podziwiania codziennych spektakli zachodzącego słońca nad Jeziorem Rożnowskim. W pięciogwiazdkowej realizacji wykorzystano szeroki wachlarz produktów marki WIŚNIOWSKI.

Jak skutecznie przygotować firmę do pracy w biurze hybrydowym?
Jak skutecznie przygotować firmę do pracy w biurze hybrydowym?

Powrót pracowników do biur po najtrudniejszym okresie pandemii Covid-19 stał się faktem, jednak nadal stanowi duże wyzwanie dla firm. W jaki sposób przyciągnąć pracowników do biura, jak wpływać na ich integrację oraz jak umiejętnie reagować na ciągle zachodzące zmiany?

Okna do płaskich dachów w wielkomiejskim wydaniu
Okna do płaskich dachów w wielkomiejskim wydaniu

W pobliżu centrum Chicago stoi budynek z dużym, otwartym tarasem na dachu. Aby doświetlić znajdujące się poniżej pomieszczenia, właściciele zamontowali specjalne okna do płaskich dachów, charakteryzujące się konstrukcją o wzmocnionej nośności i antypoślizgową powłoką.

PROGRAM

26 maja 2023 roku

panele dyskusyjne, warsztaty w mniejszych grupach

Tematy paneli:
  1. O docenianiu budynków (prowdzenie: Iwo Borkowicz)
  2. Zarządzanie (prowadzenie: Wojciech Fudala)
  3. Trochę architektura, trochę biologia (prowadzenie: Paulina Grabowska)
  4. Archibełkot, czyli o popularyzacji architektury (prowadzenie: Łukasz Harat)
  5. Współpraca (prowadzenie: Monika Lemańska)
  6. Przepracowanie (prowadzenie: Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska)
  7. Sztuczna inteligencja w projektowaniu (prowadzenie: Kacper Radziszewski)
27 maja 2023 roku

warsztat z firmą Dyson, warsztaty w mniejszych grupach

UCZESTNICY

Kim są uczestnicy spotkania Młodzi do Łodzi 2023? Przedstawiamy ich sylwetki, informacje o ich edukacji, realizacjach, dotychczasowej działalności.

Dominika Zielińska
Dominika Zielińska

współwłaścicielka i główna architektka studia Workplace, gdzie odpowiada za rozwój i zarządzanie zespołem architektów, projektantów i badaczy, stawiając na myślenie systemowe i ideę life-centered design.

Marta Czachorowska
Marta Czachorowska

architektka specjalizująca się w projektowaniu medycznym, wellness, spa, przestrzeni terapeutycznych oraz przestrzeni dla dobrego starzenia się

Maciej Franta
Maciej Franta

architekt,  założyciel pracowni Franta Group. W 2022 roku znalazł się na układanej przez The European Center liście „40 under 40”, czyli 40 najbardziej obiecujących europejskich architektów, którzy nie ukończyli 40 roku życia.

Justyna Boduch
Justyna Boduch

założycielka oraz główna projektantka w JBA – Justyna Boduch Atelier, współorganizatorka cyklu „Mistrzowie Architektury SARP”.

Igor Łysiuk
Igor Łysiuk

architekt i badacz, zawodowo związany ze studiem Workplace, redaktor i współzałożyciel kwartalnika architektonicznego „RZUT”.

Mateusz Płoszaj-Mazurek
Mateusz Płoszaj-Mazurek

achitekt, adiunkt na WA PW, certyfikowany projektant budownictwa pasywnego w Bjerg Arkitektur Polska.

Anna Cudny
Anna Cudny

architektka, badaczka miasta, edukatorka, adiunkt na WA PW, członkini zespołu ds. edukacji architektonicznej przy NIAiU.

Artur Jerzy Filip
Artur Jerzy Filip

architekt, urbanista, adiunkt na WA PW, autor książki „Wielkie plany w rękach obywateli. Na koalicyjnym szlaku”.

Mateusz Zwierzycki
Mateusz Zwierzycki

założyciel firmy Object, doktorant na Uniwersytecie Technicznym w Cottbus, gdzie zajmuje się badaniami nad uczeniem maszynowym i reprezentacją.

Mateusz Przystał
Mateusz Przystał

projektant i współzałożyciel studia D61 Design, specjalizuje się w projektowaniu środków transportu, prowadzi zajęcia w Akademeia High School.

Piotr Czyż
Piotr Czyż

architekt i filozof, nauczyciel akademicki na WA PG, wykładowca na ASP w Gdańsku, współzałożyciel i prezes stowarzyszenia Inicjatywa Miasto.

Jacek Maleszka
Jacek Maleszka

architekt, zastępca dyrektora w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu, współtwórca ogólnopolskich warsztatów Architektour

Anka Bieliz
Anka Bieliz

animatorka, edukatorka i menadżerka kultury, absolwentka socjologii, historii sztuki, kulturoznawstwa oraz communication design na Uniwersytecie Wrocławskim, dyrektorka programowa festiwalu MIASTOmovie.

Kamila Haja
Kamila Haja

architektka i kreatorka innowacji, wiceprezeska zarządu Places Foundation, zaangażowana w organizację UNIfestu, cyklicznych sprintów projektowych poświęconych projektowaniu uniwersalnemu.

Michał Czeszejko-Sochacki
Michał Czeszejko-Sochacki

architekt, partner w pracowni ANALOG, studiował we Wrocławiu, Guimarães i Delft, członek i współorganizator warsztatów OSSA 2013-2017

Dawid Łapiński
Dawid Łapiński

architekt, właściciel Pracowni Architektonicznej XYZ Dawid Łapiński, autor ok. 300 projektów domów jednorodzinnych, budynków usługowych i innych

Zuzanna Trela
Zuzanna Trela

Zanim wybrała architekturę, grała na skrzypcach. W trakcie studiów pokochała podróże i wspinaczkę sportową. Teraz przeplata te pasje z pracą w biurze Szlachcic Architekci.

Katarzyna Dąbkowska
Katarzyna Dąbkowska

architektka, stypendystka programu Vulcanus in Japan, podczas którego odbyła staż w Sou Fujimoto Architects, współautorka zwycięskiego projektu szkoły w Jacmel na Haiti, od 2016 roku prowadzi własną działalność w ramach K A S I Pracownia Architektury.

Michał Bąba
Michał Bąba

architekt, od 2019 roku w rodzinnej Włoszczowie prowadzi biuro MB Architektura Michał Bąba, na koncie ma ponad 20 projektów budynków mieszkalnych, ale też usługowe i przemysłowe.

Paweł Floryn
Paweł Floryn

łączy pracę architekta w P2PA i rysownika w ramach własnej działalności Floryn Illustration, współpracuje z biurem Henning Larsen Architects.

Mateusz Modzelewski
Mateusz Modzelewski

architekt, od 2019 roku związany z biurem ANALOG, studiował w Polsce (ZUT Szczecin) i Belgii (KU Leuven), laureat konkursu Przestrzeń Publiczna jest Wartością organizowanego przez NIAiU i Nagrody SARP o. Szczecin im. prof. Leszka Teodozego Dąbrowskiego.

Grzegorz Rodak
Grzegorz Rodak

architekt, doświadczenie zdobywał przy projektach i realizacjach o różnej skali i funkcji, obecnie coraz większy nacisk kładzie na rozwój (swój i zespołu, którym kieruje) w trzech obszarach: projektowania uniwersalnego, ekologii i nowych technologii.

Anna Berbesz
Anna Berbesz

adiunkt w Katedrze Projektowania Architektoniczno-Konstrukcyjnego na WA PWr, zajmuje się badaniami nad architekturą mieszkaniową, autorka artykułów naukowych na temat ruchu w architekturze, biomimetyki oraz architektury responsywnej.

Marcin Jackowski
Marcin Jackowski

absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach i École nationale supérieure d'architecture de Saint-Étienne. Od 2021 certyfikowany projektant budownictwa pasywnego (Passive House Institute), obecnie w trakcie tworzenia własnego biura architektonicznego.

Hanna Aliashkevich
Hanna Aliashkevich

architektka pochodząca z Białorusi, ma za sobą doświadczenie pracy w jednym z izraelskich biur architektonicznych i certyfikat Autodesk Certified Professional in Revit for Architectural Design.

Krzysztof Nazar
Krzysztof Nazar

asystent badawczo-dydaktyczny na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, programista i architekt. Specjalizuje się w wykorzystaniu algorytmów przy projektowaniu wzornictwa, architektury i urbanistyki.

Maciej Kaufman
Maciej Kaufman

architekt, współzałożyciel pracowni Archigrest i współprojektant warszawskich parków czwartej natury – na Kopcu Powstania Warszawskiego i Żerańskiego, pracownik dydaktyczno-badawczy WA PW.

Ewelina Stawowy
Ewelina Stawowy

ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Łódzkiej na kierunku Architektura i Urbanistyka, następnie podyplomowe na ASP w Łodzi. Studia magisterskie kontynuowała na WA PW na kierunku Architecture of Society of Knowledge. Obecnie pracuje w Łodzi w niedużej firmie architektonicznej.

Maciej Balcerowski
Maciej Balcerowski

architekt, od 2019 roku pracuje w Urba Architects w Krakowie. Odbył roczny staż w kopenhaskim biurze MLRP. Jest dumnym posiadaczem roweru towarowego.

Zuzanna Woźniak
Zuzanna Woźniak

architektka, absolwentka WA PW (2021), przez kilka lat pracowała w dużej warszawskiej pracowni, jednak na początku 2023 roku postanowiła zacząć własną działalność, zakładając biuro WOZ.design. Od 2019 roku jestem członkinią zarządu OSSA.

Adrianna Wycisło
Adrianna Wycisło

absolwentka architektury na Universitat Politècnica de València i Politechnice Śląskiej oraz projektowania graficznego na ASP w Katowicach, asystentka architekta w KWK Promes, członkini SARP Katowice.

Tomasz Janiec
Tomasz Janiec

architekt, laureat I nagrody w ogólnopolskim konkursie Architektura Betonowa (2011), od 2013 roku prowadzi w Mielcu pracownię MEEKO Architekci.

Krystian Zagródka
Krystian Zagródka

architekt, współwłaściciel pracowni PRAZA architekci

Tomasz Kujawski
Tomasz Kujawski

absolwent WA PW (2013), od kilku lat projektuje budynki przemysłowe z pracownią Marka Rytycha, ostatnio pracował nad projektami specjalistycznej spawalni w Radomiu i adaptacji małej koźlarni na dom przyjaciół w Masywie Śnieżnika.

Filip Bartwicki
Filip Bartwicki

właściciel sopockiej pracowni LOGOS Architekci, która specjalizuje się w projektowanie domów, małych zabudowań wielorodzinnych, wnętrz komercyjnych i małych budynków usługowo-biurowych.

Barbara Kowalczyk
Barbara Kowalczyk

 architekt, od 10 lat zajmuje się projektowaniem obiektów przemysłowych, w pierwszej kolejności z ramienia GW, później firmy projektowej działającej również jako inwestor zastępczy.

Marharyta Mukhina
Marharyta Mukhina

architektka, absolwentka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, pracuje w biurze Kanondesign, prowadzi projekt Prostir kultura dla uchodźców z Ukrainy.

Kamila Fijałkowska-Janiec
Kamila Fijałkowska-Janiec

architektka, pracowała m.in. biurze SMERTNIK KRAUT Architekten oraz BEHF Architekten w Wiedniu, od 2013 roku prowadzi w Mielcu pracownię MEEKO Architekci.

Inga Rolek
Inga Rolek

architektka, urbanistka, badaczka architektury, od 2018 zarządzała kilkunastoosobowym zespołem w jednej z największych firm projektowo-budowlanych w kraju, w 2023 roku założyła biuro autorskie, by móc w pełni skupić się na projektowaniu empatycznym i feministycznym.

Zuzanna Sawicka
Zuzanna Sawicka

architektka, od 2017 roku w pracowni APA Wojciechowski Architekci, amatorsko entuzjastka fotografii architektury.

Jakub Gołębiewski
Jakub Gołębiewski

architekt, adiunkt w Katedrze Historii i Teorii Architektury WA ZUT, w  roku 2016 obronił pracę doktorską „Perspektywy rewitalizacji Międzyodrza w Szczecinie przy zastosowaniu tymczasowych interwencji przestrzennych”, współprowadzi pracownię ZIEMIA, od 2019 roku członek zarządu SARP O. Szczecin.

Artur Baranowski
Artur Baranowski

architekt, prowadzi pracownię SRCA Source Architecture we Włocławku, w latach 2017-2020 organizował liczne działania społeczne z Fundacją Ładowarka, eksperymentuje z drukiem 3D oraz jego zastosowaniami w sferze użytkowej i komercyjnej.

Adela Skrok
Adela Skrok

architektka, studiowała na Politechnice Gdańskiej i Chalmers University of Technology w Goteborgu, doświadczenie zdobywała w pracowniach w Warszawie (JSK Architekci, Marcin Kwietowicz, Jasiński Kruszewski Architekci), Amsterdamie (LEVS Architecten), a w ostatnich latach przede wszystkim w Trójmieście (APA Wojciechowski Architekci).

Klara Kondracka
Klara Kondracka

architektka, absolwentka WA UAP (2022), próbowała sił w różnych rodzajach pracy twórczej: od projektowania architektonicznego i budowlanego, przez visual merchandising, po stworzenie własnej marki projektowej, prowadzi pracownię naperere.

Agnieszka Kanabrocka
Agnieszka Kanabrocka

projektantka wnętrz, działa w branży od 17 lat, specjalizując się projektowaniu wnętrz prywatnych i biurowych.

Paweł Kobierzewski
Paweł Kobierzewski

architekt, współzałożyciel grupy TKHolding oraz kanału #prowadzacarchitketure na YT, współautor m.in. Wodnego Parku Tychy, Fabryki Wody w Szczecinie czy aquaparku w Stalowej Woli. Miłośnik nowoczesnych technologii i rysunku odręcznego.

Andrzej Truszczyński
Andrzej Truszczyński

architekt i naukowiec, prezes i współzałożyciel TKHolding, w 2020 roku znalazł się na liście Europe 40 Under 40 wśród najlepiej zapowiadających się młodych architektów przed czterdziestką, współautor m.in. Wodnego Parku Tychy i Fabryki Wody w Szczecinie.

Aleksandra Banaś
Aleksandra Banaś

architektka w Design Lab Group, doświadczenie zawodowe zdobywała w pracowniach w Warszawie oraz w Aarhus w Danii. Absolwentka WA PW, ukończyła też studia magisterskie na SGH na kierunku zarządzanie projektami.

Artur Borówka
Artur Borówka

architekt i urbanista, absolwent WA PG, zwolennik architektury oszczędnej w formie, nienarzucającej się, stanowiącej odpowiedź na przepełnioną bodźcami otaczającą rzeczywistość.

Anna Zgadzaj
Anna Zgadzaj

architektka, absolwentka PŚl, doświadczenie zdobywała w Barcelonie, Gliwicach i w Krakowie w takich biurach jak Ucees czy BE DDJM, gdzie obecnie pracuje jako architekt prowadzący.

Łukasz Szczepaniec
Łukasz Szczepaniec

architekt, współpracuje z pracownią S3NS Architektura we Wrocławiu. Członek SARP o. Wrocław.

Bartosz Puchalski
Bartosz Puchalski

absolwent WA PŚl, na zawodowym placu boju czynnie od 16 lat, obecnie architekt prowadzący oraz kierownik działu graficznego MoonStudio, współzałożyciel niezależnej grupy projektowej MASSIVE.

Małgorzata Dembowska
Małgorzata Dembowska

architektka i urbanistka, od 2011 roku związana z WXCA, jej praca magisterska dotycząca pieszo-rowerowego traktu między warszawską Pragą a Powiślem otrzymała nagrodę TUP i OW SARP za najlepszy dyplom (2014); część swojej pracy poświęca działalności społecznej.

Edyta Skiba
Edyta Skiba

absolwentka architektura na Politechnice Łódzkiej, studiowała w LUCA School of Arts w Gandawie oraz w Instytucie Badań Przestrzeni Publicznych na Warszawskiej ASP, od trzech lat związana z BBGK Architekci, dziennikarka magazynu „Architektura&Biznes”.

Michał Głowiński
Michał Głowiński

architekt, absolwent WA PK, obecnie kierownik działu koncepcji w MoonStudio, niezależnie prowadzi własną pracownię, w której skupia się na realizacjach obiektów w mniejszej skali.

Joanna Koszewska
Joanna Koszewska

obszary, w których działa to architektura, urbanistyka, badania i uczenie to. Tegoroczny temat konfrontacji „Razem” jest jej bliski w podejściu do projektowania architektonicznego i badań przestrzeni, w których użytkownicy funkcjonują często jako wspólnota.

Kinga Gołąbek
Kinga Gołąbek

architektka, projektantka, fotografka. Prowadzi swoje biuro na Śląsku.

Przemysław Sokołowski
Przemysław Sokołowski

architekt, prowadzi pracownię PSBA w Kielcach, współautor projektów m.in. bazy kajakarskiej w Augustowie, rozbudowy domu kultury we Włoszczowie, rewitalizacji terenów poprzemysłowych w Szydłowie czy Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie.

Emila Ignaciuk
Emila Ignaciuk

architektka, po ukończeniu studiów pracowałam w biurach w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoszech; była też redaktorką „A-m” i pomagała przy tworzeniu poprzedniej edycji Młodych do Łodzi.

Jakub Reda
Jakub Reda

absolwent WA PW, obecnie zajmuje się projektowaniem układów funkcjonalnych nowych mieszkań deweloperskich. Prowadzi pracownię Między Liniami. Na kanał YouTube analizuje rzuty mieszkań i opowiada o rozwiązaniach przestrzennych w mieszkaniach.

Marcin Janulewicz
Marcin Janulewicz

architekt, absolwent Wydziału Architektury oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej, doświadczenie zdobywał pracując przy projektach na terenie Europy, Azji oraz Ameryki Północnej, specjalizuje się w części technicznej projektów oraz technologii BIM.

Mateusz Potempski
Mateusz Potempski

architekt, społecznik, w latach 2012-2014 w biurach JEMS Architekci, NOA oraz BDM Architekci, 2014-17 własna praktyka projektowa; prezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Akademickiego WAPW, od 2016 roku członek społeczności Otwartego Jazdowa.

Agnieszka Bebynek-Bielańska
Agnieszka Bebynek-Bielańska

architektka, absolwentka Uniwersytetu w Grenadzie, stypendystka programów studenckich na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu i Uniwersytecie Loyola w Chicago, pracuje w biurze projektowym w Bawarii, zajmuje się konserwacją i rewaloryzacją obiektów architektury.

Jan Ledwoń
Jan Ledwoń

absolwent WA PŚl (dyplom: 2009), od 2016 roku posiada uprawnienia do projektowania bez ograniczeń; doświadczenie zdobywał w pracowniach projektowych w Polsce, Danii i Holandii.

Michał Kasperski
Michał Kasperski

absolwent wydziału architektury na Cardiff University Welsh School of Architecture (BSc) i Delft University of Technology (MSc), prowadzi własną działalność projektową oraz start-up Drip Visual rozwijający imersyjne doświadczenia VR/AR dla sektora AEC; laureat Archiprix NL oraz EU Mies Young Talent Architecture Award 2023.

Joanna Snarska
Joanna Snarska

architektka I architektka wnętrz, od 2019 roku pracuje w biurze projektowym Kuba Wiśniewski – Benette; dodatkowo opracowuje koncepcje kompozycyjne ogrodów, członkini SARP o. Częstochowa.

Jacek Baczkowski
Jacek Baczkowski

studiował w Welsh School of Architecture Cardiff University i w TU Delft, doświadczenie zdobywał m.in. w biurach medusa group, APA Wojciechowski, Bjarke Ingels Group i Martino Hutz Architecture, obecnie prowadzi jacek baczkowski studio.

Monika Żelichowska
Monika Żelichowska

architektka, aktualnie związana z firmą budowlaną. Na blogu Slow City Life oraz Instagramie pod tą samą nazwą edukuje o dobrym mieście.

Piotr Lipski
Piotr Lipski

absolwent studiów na ZUT w Szczecinie. Otrzymał nagrodę szczecińskiego TUP za najlepszą pracę dyplomową. Od 2014 roku prowadzi swoją pracownię CO Architekci.

Małgorzata Mader
Małgorzata Mader

architektka, doktorantka na PŁ, mieszka i pracuje w Amsterdamie, od ośmiu lat zajmuje się zagadnieniem kooperatyw mieszkaniowych i grup budowlanych.

Maja Piechowiak
Maja Piechowiak

architektka, od 2021 roku doktorantka na WA PW, doświadczenie zawodowe zdobywała w kraju i za granicą, od kilku lat związana z jednym z większych biur projektowych w Łodzi.

Krzysztof Więcek
Krzysztof Więcek

absolwent WA PK, od kilkunastu lat architekt i programista, obecnie w biurze Be DDJM zajmuje się wdrożeniami i zarządzaniem BIM oraz BIM Managementem przy inwestycjach mieszkaniowych i użyteczności publicznej; nauczyciel na WA KAAFM.

Gabriela Kasperkiewicz
Gabriela Kasperkiewicz

absolwentka WA PK, od 2021 roku asystent architekta w krakowskim biurze BE DDJM, gdzie pracuje głównie nad projektami koncepcyjnymi oraz konkursowymi.

Adam Turczyn
Adam Turczyn

działa pod szyldem FOOLSCAP, poza projektowaniem zajmuje go tematyka tymczasowości w architekturze, miast średniej wielkości oraz gmachów wystawowo-eventowych; absolwent Berlage Institute w Delft, gdzie prowadził pracę badawczą nad związkami architektury i sztuki filmowej.

Aleksandra Śliwa
Aleksandra Śliwa

absolwentka WA PK, obecnie architekta w biurze BE DDJM, czuje się nierozerwalnie związana z Krakowem, ale doświadczenia projektowe zbierała też w trakcie studiów w Amsterdamie i Gandawie.

Aleksandra Kamyszek
Aleksandra Kamyszek

absolwentka WA PP, obecnie w Autorskiej Pracowni Projektowej Sławomira Rosolskiego w Poznaniu; interesuje się ekodesignem, wzornictwem i architekturą parametryczną.

Karen Heiduk
Karen Heiduk

absolwentka studiów magisterskich na ZUT w Szczecinie, z wykształcenia również technik plastyk o specjalizacji snycerstwo. Za pośrednictwem instagramowego profilu @okiem.architektki przedstawia nowe rozwiązania projektowe.

Aleksandra Dzienniak
Aleksandra Dzienniak

architektka, absolwentka Politechniki Krakowskiej, erasmuska Universitat Politècnica de Catalunya, organizatorka warsztatów OSSA Zakopane. Od stycznia współprowadzi pracownie DDL.

Michał Jabłonowski
Michał Jabłonowski

architekt i urbanista, od czterech lat związany z gdańską pracownią A2P2 architecture&planning, gdzie zajmuje się projektami przestrzeni publicznych, planowaniem inwestycyjnym oraz strategiami transportu i mobilności, doświadczenie zdobywał w Polsce oraz Holandii, absolwent WA PG i ALK w Warszawie, studiował na Cairo University w Egipcie.

Dorota Flor-Zbytniewska
Dorota Flor-Zbytniewska

architekta i urbanistka, od 2013 roku związana z warszawską pracownią Grupa 5 Architekci, w ramach której od 2022 roku koordynuje pracę zespołu konkursowego.

Tomasz Janko
Tomasz Janko

architekt pracujący w Warszawie, projektuje gównie architekturę mieszkaniową.

Aleksander Wadas
Aleksander Wadas

architekt i projektant, absolwent WA PG,  zdobywał doświadczenie w biurach w Danii oraz w Polsce; w 2018 roku założył pracownię Aleksander Wadas Studio.

Mateusz Łajewski
Mateusz Łajewski

od 2018 roku prowadzi biuro projektowe naperere, w swojej działalności najbardziej lubi zajmować się wnętrzami, a projekty stara się tworzyć w duchu zrównoważonego rozwoju; lubi surowce wtórne, interesuje go praca kolektywna.

Katarzyna Sawicz
Katarzyna Sawicz

architekt, obecnie pracuje w CO Architekci, młodym rozwijającym się biurze ze Szczecina. Doświadczenie w projektowaniu zdobyła podczas sześcioletniej praktyki zawodowej w dużej szczecińskiej pracowni.

Rafał Wochal
Rafał Wochal

architekt, absolwent WA PK, 13 lat w zawodzie, obecnie właściciel częstochowskiego biura RWA Architekci Rafał Wochal; preferuje zasady zrównoważonego projektowania, gdzie dobrze przemyślana przestrzeń i architektura ma służyć funkcji oraz zwiększać komfort użytkowania.

Aleksandra Zalewska
Aleksandra Zalewska

absolwentka WA PG, od dziecka zainteresowana historią sztuki, biologią i innowacyjnymi rozwiązaniami, w swoich projektach chce łączyć piękno, harmonię, poszanowanie dla środowiska i natury; pracuje jako architekt i architekt wnętrz.

Katarzyna Szczęsna
Katarzyna Szczęsna

absolwentka WBiA PL (2010), członkini Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów, od 2016 roku prowadzi własną pracownia Studio Architektury Katarzyna Szczęsna.

Roderyk Milik
Roderyk Milik

założyciel oraz główny projektant poznańskiej pracowni RMK.A, w latach 2014-2020 współpracował z Ultra Architects; prowadzi zajęcia dla studentów z projektowania domów i wnętrz mieszkalnych na WA PP.

Marcin Sieradzki
Marcin Sieradzki

architekt, członek ŁOIA RP, SARP, biegły sądu okręgowego w Łodzi, od 2005 roku prowadzi autorską pracownię BIAMS.

Marta Bochenek
Marta Bochenek

absolwentka architektury i urbanistyki oraz architektury krajobrazu na Politechnice Krakowskiej, pracuje w biurze Franta Group, członkini Rady Nadzorczej w Giszowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Katowicach.

Piotr Januszewski
Piotr Januszewski

architekt, prowadzi poznańską pracownię Warstwa Architektura, wcześniej przez 10 lat współtworzył pracownię MOM architekci; absolwent WA PP.

Patrycja Mróz
Patrycja Mróz

architektka, absolwentka WA PB; obecnie spełnia się jako architektka w biurze projektowym oraz jest uczestniczką studiów podyplomowych w zakresie problematyki zabytkoznawczej i konserwatorskiej na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Agata Jezierska
Agata Jezierska

architektka z doświadczeniem w branży deweloperskiej we Wrocławiu; w ramach zarządzania projektami dla Skanska Property Poland brała udział w realizacji biurowców Dominikański, Green2Day, Nowy Targ czy Centrum Południe; tegoroczna mentee Top Woman in Real Estate.

Michał Gosk
Michał Gosk

architekt, absolwent WA PW oraz interdyscyplnarnego kierunku ITECH na Uniwersytecie w Stuttgarcie; zajmuje się szeroko pojętą działalnością na styku wirtualnego i materialnego.

Bartosz Kutniowski
Bartosz Kutniowski

architekt i fotograf architektury, absolwent ENSAPB w Paryżu, obecnie architekt w BE DDJM Architekci; doświadczenia projektowe zdobywał m.in. w paryskim biurze Shigeru Bana.

Aleksandra Dubicka
Aleksandra Dubicka

architektka, absolwentka Politechniki Poznańskiej, rozwijająca własną działalność projektową w Poznaniu.

Paweł Frąckowiak
Paweł Frąckowiak

architekt z okolic Poznania, od roku rozwija własną działalność, absolwent PP, student SGSP.

Karol Wawrzyniak
Karol Wawrzyniak

architekt współprowadzący pracownię TOPROJEKT, na koncie ma m.in. Rudy Dom w Rudach i przedszkole w Kleszczówce, nominowane do EU Mies Award i wyróżnione Nagrodą Roku SARP.

Sylwia Widzisz-Pronobis
Sylwia Widzisz-Pronobis

architektka i urbanistka, animatorka kultury, aktywistka miejska, stworzyła firmę doradczą Prooper i współprowadzi Pronobis Studio; członkini zarządu Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców Bytom, Wolnego Stowarzyszenia Zielonych Artystów i komisji rewizyjnej Związku Stowarzyszeń Kongres Ruchów Miejskich.

Justyna Kołodziej
Justyna Kołodziej

absolwentka WA PP, podczas studiów zaangażowana w działalność KN Studentów Architektury, założycielka studia wizualizacji architektonicznych i projektowania wnętrz VISO.

Magdalena Harendarz
Magdalena Harendarz

absolwentka WA PP, architektka, wizualizatorka, od 2021 roku współpracująca w zakresie BIM z biurem niemieckim i kolektywami architektonicznymi.

Paulina Kałużna
Paulina Kałużna

architektka, koordynatorka warsztatów Architektour, współtwórczyni Fundacji Na dużą skalę, obecnie w pracowni Medusa Group.

Radoslaw Stach
Radoslaw Stach

ideowo architekt – Snøhetta Oslo; profesjonalnie specjalista z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz fasad.

Janusz Mączewski
Janusz Mączewski

studiował i pracował w Warszawie, Madrycie, Zurichu i Kopenhadze. W tym ostatnim mieście uzyskał tytuł Master of Arts na tamtejszej Royal Danish Academy na kierunku CITA: Computation in Architecture. W 2019 roku założył własne studio projektowe – 89 stopni.

Michał Cichy
Michał Cichy

architekt, członek SARP, wspołzałożyciel pracowni M100 Architekci; w latach 2012-2020 prowadził pracownię MOM Architekci.

Jeremi Ciechanowski
Jeremi Ciechanowski

absolwent WAiU PG, doświadczenie zdobywał m.in. w  sopockim biurze RoarkStudio i katowickim KWK Promes.

Agata Lessmann
Agata Lessmann

architektka, projektantka i managerka działu projektowego w firmie Costa Project, członkini PLGBC, assesor certyfikacji wielokryterialnej Zielony Dom oraz budownictwa pasywnego.

Aneta Kuć
Aneta Kuć

architektka, Certified Passive House Designer, entuzjastka BIM, projektantka nowojorskiego biura AB Architekten; doświadczenie zdobywała zarówno w pracowniach architektonicznych, jak i w firmie deweloperskiej i wykonawczej, m.in. AMC Andrzej M. Chołdzyński i BBGK Architekci.

REJESTRACJA

Rozpoczęcie rejestracji internetowej: 27 marca

Zakończenie rejestracji: 28 kwietnia